Lekcje zawarte w tym rozdziale
- Wyrażanie istnienia - Nauczymy się jak wyrazić stan istnienia w języku japońskim
- Wprowadzenie do partykuł - Sekcja ta opisuje sposoby wyrażania relacji pomiędzy elementami w zdaniu poprzez oznaczenie tematu oraz podmiotu zdania za pomocą partykuł 「は」、「も」 oraz 「が」.
- Przymiotniki - Opis podstawowych właściwości przymiotników. Przyjrzymy się jak opisywać rzeczowniki bezpośrednio za pomocą przymiotników jak i przy użyciu partykuł.
- Podstawowe wiadomości o czasownikach - Opis podstawowych właściwości czasowników oraz tego jak są one skategoryzowane w języku japońskim.
- Przeczenie - Opis przeczeń czasowników. Nauczymy się jak zamienić zdanie „On pójdzie" w zdanie „On nie pójdzie."
- Czasowniki w czasie przeszłym - Przyjrzymy się formie czasownika w czasie przeszłym. Tym razem nauczymy się jak zdanie „On idzie" zamienić na „On poszedł."
- Partykuły używane z czasownikami - Opis partykuł najczęściej występujących z czasownikami.
Poznamy partykułę dopełnienia bliższego (を), partykułę lokatywną (に), partykułę kierunku związaną z ruchem (へ) oraz partykułę kontekstu (で).
- Czasowniki przechodnie i nieprzechodnie - Przyjrzymy się bliżej użyciu czasowników przechodnich i nieprzechodnich oraz związaną tym zmianą partykuły.
- Zdanie podrzędnie złożone - Nauczymy się jak tworzyć bardziej skomplikowane struktury zdaniowe przy pomocy zdań podrzędnych.
- Partykuły związane z rzeczownikami - Poznamy partykuły związane z rzeczownikami (と、や、とか、の). Nauczymy się jak przy ich pomocy modyfikować rzeczowniki pospolite oraz tego jak stosować niektóre z nich do wyrażania wyjaśnień.
- Przysłówki oraz gobi - Na zakończenie nauczymy się jak przekształcać przymiotniki w przysłówki oraz przyjrzymy się kilku często stosowanym zakończeniom zdań (gobi).